5 wskazówek jak być szybszym

5 wskazówek jak być szybszym

Posiadanie szybszego tempa pomoże Ci osiągnąć lepsze wyniki w Twoim sporcie. Czy jesteś piłkarzem lub rowerzystą, przekonasz się, że są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby stać się szybszym. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać szybsze.

Skoncentruj się na postawie ciała

Posiadanie dobrej postawy może pomóc Ci wykonywać lepiej i czuć się lepiej. Dobra postawa może również pomóc w zapobieganiu urazom, takim jak nadwyrężone mięśnie i kolana. Istnieje wiele sposobów na poprawę swojej postawy. Najlepiej zacząć od dobrego snu i zdrowej diety. Będziesz zaskoczony wynikami. Oprócz zdrowej diety, możesz poprawić swoją postawę włączając do codziennej rutyny kilka ćwiczeń. Może to być joga, pilates lub szybki spacer. Twoje ciało może czuć się obolałe po długim dniu, ale korzyści będą warte bólu.

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Colorado College sugeruje, że mężczyźni i kobiety, którzy mają dobrą postawę wykonują lepiej na testach w porównaniu do tych, którzy nie mają. Jak można sobie wyobrazić, jest to dobra rzecz, zwłaszcza jeśli lubisz sporty wyczynowe. Dobra postawa może również pomóc zmniejszyć stres, jak również poprawić swój nastrój.

Doprowadzenie swojego ciała do najlepszej formy nie jest tak trudne, jak się wydaje. Zauważysz znaczną różnicę w swojej wydajności, jeśli będziesz ćwiczyć jogę lub spacerować przez kilka minut dziennie. Wykonywanie kilku ćwiczeń rozciągających przed ćwiczeniami również pomoże Ci poczuć się lepiej. Dobry sen również pomoże Ci osiągnąć lepsze wyniki. Kiedy jesteś przy tym, nie zapomnij wziąć swoich witamin i suplementów. Twoje ciało zasługuje na to, co najlepsze. Dobra postawa pomaga również Twojemu umysłowi skupić się na tym, co ważne.

Ćwicz oddychanie

Praktykowanie technik oddechowych może pomóc Ci poprawić funkcjonowanie płuc i zmniejszyć stres. Może również pomóc Ci zasnąć. Według pewnego badania uczestnicy, którzy stosowali ćwiczenia oddechowe, zasypiali trzy razy szybciej. Szybciej też wracali do snu.

Istnieje wiele ćwiczeń oddechowych, które możesz wypróbować. Możesz zacząć od zaledwie kilku minut dziennie. Możesz również eksperymentować z różnymi technikami. Możesz również wypróbować aplikację do ćwiczeń oddechowych. Istnieją aplikacje, które są dostępne w sklepie Apple, sklepie Google Play, a nawet na tablecie. Niektóre z tych aplikacji mają dobre recenzje.

Celowe oddychanie to rodzaj techniki oddychania, którą można praktykować codziennie. Podczas świadomego oddychania skupiasz się na swoim oddechu i starasz się go spowolnić. W miarę jak stajesz się w tym lepszy, możesz zwiększyć czas oddychania.

Oddychanie przeponowe to kolejna technika oddychania, którą można praktykować przez około pięć minut dziennie. Ten rodzaj oddychania polega na używaniu przepony i jest skuteczny w nauce prawidłowego jej używania. Ten rodzaj techniki oddychania może być również stosowany podczas wchodzenia po schodach lub podnoszenia się. Możesz również ćwiczyć tę technikę podczas siedzenia na krześle.

Kiedy pierwszy raz zaczynasz, możesz mieć trudności z wizualizacją swojego wzorca oddechowego. Dlatego powinieneś zacząć od prostego wzoru. Dla początkujących, wzór oddechowy 8/8 jest dobry do użycia.

Wyznaczaj tempo poza swoją strefą komfortu

Wybieranie biegu poza swoją strefę komfortu, aby przyspieszyć, może być na początku niekomfortowe. Jednak nagrody są ogromne. Dostajesz do testowania swoich granic, próbować nowych rzeczy, a co najważniejsze, uzyskać szybciej. Dobrym pomysłem jest ustalenie, jak długo możesz biec, zanim zabraknie Ci pary. Możesz również ustawić cel, aby uruchomić określony dystans lub czas.

Jeśli chodzi o uzyskanie szybkości, zawsze dobrze jest wiedzieć, który z nich pokonać. Ci, którzy biegają powoli, będą mieli trudny czas, aby dogonić swoich szybszych odpowiedników. Posiadanie kalkulatora tempa może pomóc Ci śledzić swoje postępy. Korzystanie z kalkulatora tempa może również powiedzieć, kiedy zostałeś uruchomiony trochę zbyt szybko dla swojego poziomu komfortu.

Dobry bieg tempowy może wyprowadzić Cię poza Twoją strefę komfortu. Ważne jest jednak, aby pamiętać, aby zwolnić i zatankować. Pomoże Ci to lepiej się zregenerować i ułatwi pchanie tempa. Możesz to zrobić, zaczynając powoli i jogging przez co najmniej dziesięć minut przed rozpoczęciem biegu w tempie. Posiadanie kalkulatora tempa sprawi również, że nie jesteś całkowicie początkujący i pomoże Ci uzyskać szybsze tempo w miarę postępów.

Z reguły jeden bieg tempowy na tydzień wystarczy, aby poprawić swoją szybkość. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz na myśli konkretny cel. W miarę postępów możesz spróbować zwiększyć długość biegów tempowych, zwiększając dystans lub czas.

Rób fartlek

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy doświadczonym biegaczem, fartlek może być świetnym sposobem na zbudowanie prędkości. Fartlek to bieg, w którym zmieniasz swoje tempo wiele razy podczas biegu. Nie ma ustalonej struktury, ale są pewne wskazówki, których możesz przestrzegać.

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie biegu fartlek jest bieg w łatwym tempie. Następnie podnieś tempo, aby biegać ze średnio-wysoką prędkością przez kilka minut. Kiedy twoje ciało zaczyna się męczyć, przełączasz się z powrotem na wolniejsze tempo, a następnie podnosisz je ponownie. W sumie będziesz biegać przez dwadzieścia do dwudziestu pięciu minut.

Jeśli nie jesteś pewien, jak długo biegać, spróbuj podnieść tempo na pięć minut. Następnie ponownie powtórzysz trening fartlek. Możesz też na przemian biegać na czas i na wysiłek.

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swoją szybkość na wyścig, czy dla sprawności w życiu codziennym, biegi fartlek są idealnym sposobem na zwiększenie wytrzymałości. Są one również zabawnym sposobem na przełamanie monotonii Twoich regularnych biegów.

Niektóre treningi fartlek są bardziej zorganizowane niż inne. Na przykład, trening drabinkowy naśladuje wzrost wysiłku, którego doświadczysz podczas wyścigu. Ten 30-minutowy trening rozpoczyna się rozgrzewką, a kończy schłodzeniem. Jest to skuteczny sposób naśladowania rosnącej intensywności biegu.

Wykonuj ćwiczenia plyometryczne

Wykonywanie ćwiczeń plyometrycznych to świetny sposób na zwiększenie atletyzmu i szybkości. Mogą one również pomóc Ci schudnąć i zwiększyć siłę. Jednak mogą one również prowadzić do urazów, jeśli są wykonywane nieprawidłowo. Zawsze powinieneś wykonywać plyometrie z odpowiednią formą. Ćwiczenia te powinny być wykonywane co najmniej dwa razy w tygodniu, aby uzyskać maksymalne rezultaty.

Głównym celem ćwiczeń plyometrycznych jest zwiększenie siły, mocy i eksplozywności. Mogą one również pomóc Ci w zmianie kierunków i poprawić zwinność. Plyometria może również pomóc Ci stać się bardziej potężnym, co może pomóc Ci lepiej radzić sobie w grze.

Ćwiczenia plyometryczne ściśle odzwierciedlają ruchy sportowe. Na przykład, sprinter generuje siłę, gdy rozpoczyna wyścig. Ta siła jest generowana w mięśniach czworogłowych, łydkach i kostkach. Mięśnie te są również wykorzystywane do ruchów bocznych, których wymaga plyometria.

Aby wykonać ćwiczenia plyometryczne, musisz się najpierw rozgrzać. Powinieneś również być pewien, że prawidłowo wykonujesz instrukcje. Powinieneś również pamiętać o zapisywaniu swoich powtórzeń i wagi. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące techniki, powinieneś zwrócić się o pomoc do trenera.

Ćwiczenie plyometryczne to szybki i wybuchowy ruch. Ważne jest, aby wykonać ćwiczenie z odpowiednią formą i szybkością. Powinieneś również stosować zalecany odpoczynek pomiędzy zestawami.

Skok w dal jest ćwiczeniem plyometrycznym, które polega na skakaniu na podwyższeniu. Powinieneś unikać wyskakiwania prosto w powietrze. Należy również miękko lądować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *