Jak pokonać Plateau utraty wagi

Jak pokonać Plateau utraty wagi

Czy szukasz sposobu na szybkie schudnięcie lub po prostu szukasz kilku pomysłów na to, jak schudnąć, będziesz chciał czytać dalej. Odkryjesz sekret pokonywania plateau utraty wagi.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu stolikkibica.pl

Skipping meals slows metabolism

Getting past the weight loss plateau may require a few adjustments to your diet and exercise regime. Może trzeba będzie ponownie ocenić swoje cele, lub wziąć trochę więcej czasu z treningów. Kluczem do przełamania plateau jest zwiększenie liczby spalonych kalorii, przy jednoczesnym zachowaniu stałego spożycia żywności.

Dieta, która jest zbyt niskokaloryczna, może spowodować spowolnienie metabolizmu. Aby tego uniknąć, jedz pokarmy bogate w składniki odżywcze i zastąp rafinowane ziarna całymi ziarnami. Jedzenie zielonych liści i awokado może również pomóc w utrzymaniu sprawnego metabolizmu.

Płytki spadek wagi jest demotywujący. Mogą one trwać do ośmiu do dwunastu tygodni, ale mogą być również złamane na własną rękę. Ważne jest, aby zrozumieć, co dzieje się w twoim ciele i upewnić się, że robisz wszystkie właściwe rzeczy, aby przełamać plateau.

Aby przełamać plateau, należy skupić się na poprawie ogólnego stanu zdrowia, a nie tylko wyglądu. Obejmuje to utrzymanie zdrowej wagi i poziomu cholesterolu.

Jedzenie zdrowych przekąsek, takich jak orzechy i nasiona, może pomóc utrzymać metabolizm na wysokim poziomie. Możesz również spróbować działań spalających kalorie, takich jak trening interwałowy lub sprint.

Możesz również chcieć sprawdzić swoje ogólne spożycie wody. Wahania wagi mogą być spowodowane normalnym ponownym wchłanianiem wody. Możesz chcieć trzymać butelkę z wodą przez cały czas. Picie wody pomoże Twojemu ciału spalić kalorie i może zwiększyć Twoje spoczynkowe tempo metabolizmu.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na wagę. Termogeneza, system metaboliczny Twojego ciała, istnieje od dwóch milionów lat. System ten spala kalorie poprzez aktywność fizyczną i zmniejsza liczbę kalorii, które spożywasz poprzez jedzenie.

Alkohol tłumi spalanie tłuszczu

Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem próbującym poprawić swoje wyniki, czy próbujesz schudnąć, alkohol może mieć znaczący wpływ na twoje wysiłki związane z utratą wagi. Chociaż nie chcesz całkowicie zrezygnować z alkoholu, powinieneś ograniczyć jego spożycie.

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych zaleca zmniejszenie spożycia alkoholu, jeśli próbujesz schudnąć. Możesz to zrobić ograniczając spożycie do jednego drinka dziennie dla kobiet lub dwóch drinków dziennie dla mężczyzn.

Jeśli pijesz dużo, możesz zwiększyć ryzyko rozwoju stłuszczeniowej choroby wątroby. Choroba ta jest związana z wyższym ryzykiem zawału serca. Picie w dużych ilościach może również zakłócić Twój sen. Kiedy jesteś pijany, częściej odwiedzasz łazienkę. To sprawia, że trudniej jest utrzymać się w rutynie ćwiczeń.

Alkohol jest również środkiem moczopędnym, co oznacza, że jesteś bardziej narażony na odwodnienie. Odwodnienie może mieć negatywny wpływ na wszystkie organy w Twoim ciele, w tym na wątrobę.

Alkohol może również wywołać efekt domina na Twoje nawyki żywieniowe. Możesz zacząć pożądać wysokotłuszczowych pokarmów, ponieważ stałeś się bardziej głodny. Jeśli chcesz schudnąć, musisz spalać więcej kalorii niż zużywasz. Oznacza to, że musisz jeść więcej białka, a nie węglowodanów.

Kiedy próbujesz schudnąć, powinieneś stworzyć świadomość tego, jak alkohol wpływa na twoje nawyki żywieniowe. Powinieneś również zbadać swoje emocje stojące za nawykami żywieniowymi. Może się okazać, że jesz więcej, ponieważ próbujesz uzyskać poczucie satysfakcji, lub jesz więcej, ponieważ jesteś znudzony jedzeniem, które spożywasz.

Żywność, która ma aureolę zdrowotną, może utrudniać wysiłki związane z utratą wagi

Niezależnie od tego, czy jesteś uzależniony od smoothie, czy po prostu próbujesz nakłonić dzieci do jedzenia większej ilości owoców i warzyw, ważne jest, aby zrozumieć, które smoothie są rzeczywiście zdrowe, a które nie. Podczas gdy niektóre smoothie mogą zawierać składniki, które są zaskakująco zdrowe, kilka składników o dużej zawartości kalorii może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Na szczęście zbilansowane odżywczo smoothie może być doskonałym zamiennikiem posiłku.

Jest powód, dla którego smoothie trafiają na listę pokarmów dbających o zdrowie. To dobry sposób na dostarczenie sobie owoców i warzyw bez poświęcania smaku. W rzeczywistości wiele restauracji sieciowych oferuje smoothies zawierające zarówno lody, jak i sok owocowy. Ponadto, wiele dużych sieciowych smoothies jest również pełnych chemicznych wypełniaczy i sztucznych składników. Na szczęście możesz uniknąć tych pułapek, wybierając mądrze. Dobrze dobrane smoothie może być doskonałym zamiennikiem posiłku, zwłaszcza jeśli nie jesteś wielkim fanem nabiału.

Wspomniane wcześniej bestsellery trafiają również na listę najgorszych. Pełnotłuste mleko, sery i jogurty – wszystkie one mają ryzykowną reputację, jeśli chodzi o wzdęcia i inne dolegliwości związane z wagą. Na szczęście nie jest ich tak trudno uniknąć. Sztuką jest znalezienie niskotłuszczowych lub beztłuszczowych wersji swoich ulubionych smoothies. Na przykład najbardziej prozdrowotna wersja smoothie od Smoothie King zawiera tylko 340 kalorii, ale to nie znaczy, że nie możesz się trochę pobawić swoimi owocami. Na szczęście możesz zamówić jedno z tych smoothie w podróży lub w pośpiechu. Aby uzyskać więcej informacji na temat utraty wagi, poproś swojego lekarza o skierowanie do lokalnego dietetyka.

Zmiana treningów

Zmiana treningów w celu pokonania plateau utraty wagi to świetny sposób na utrzymanie wyników. Możesz spróbować podnieść większe ciężary, dodać więcej treningu interwałowego lub włączyć trening obwodowy. Trening obejmujący różnorodne ćwiczenia sprawia, że Twoje ciało nie przestaje się zastanawiać.

Przyczyną plateau może być kilka czynników, w tym rutyna ćwiczeń, dieta i ogólny styl życia. Czasami możesz stosować zdrowszą dietę niż kiedykolwiek, ale nie tracisz wagi.

Jeśli nie widzisz postępów, czas przejrzeć swoje zapiski dotyczące aktywności i jedzenia. Upewnij się, że nie spożywasz żadnych kalorii poniżej określonego poziomu. Na przykład, jeśli jesz 1200 kalorii dziennie, spróbuj zmniejszyć to o 100 lub 200 kalorii.

Możesz również spróbować dnia odpoczynku. Dzięki temu twój umysł i ciało mogą się zregenerować i odeprzeć przetrenowanie. Dzień odpoczynku to także dobry czas na ponowną ocenę swojego reżimu treningowego.

Plateau utraty wagi nie jest czymś, co można zawsze pokonać. Istnieją inne przyczyny tego stanu, takie jak zaburzenia równowagi hormonalnej lub dysregulacja układu odpornościowego. Ważne jest, aby rozpoznać swoje objawy, aby móc je leczyć i przełamać plateau.

Wykonanie testu metabolicznego

Wykonanie testu metabolicznego, aby dowiedzieć się, czego naprawdę potrzebuje Twoje ciało, jest koniecznością. Możesz być zaskoczony, gdy okaże się, że twoje ciało potrzebuje o wiele więcej, niż byś mu przypisywał. Dobry test metaboliczny może pomóc Ci określić, czego Twoje ciało potrzebuje, aby zrzucić te ostatnie kilogramy. Co więcej, test metaboliczny może zapewnić mapę drogową do sukcesu. Test metaboliczny jest dobrym sposobem, aby rozpocząć program utraty wagi, który został uśpiony na chwilę. To nie jest jedyny powód, aby uzyskać swój profil metaboliczny w porządku. Test metaboliczny może pomóc dowiedzieć się, co naprawdę trzeba rzucić te ostatnie kilka funtów i wrócić na tor. Może się nawet okazać, że najpierw trzeba wprowadzić kilka zmian w stylu życia.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że to dobry pomysł, aby ponownie ocenić swoje cele. Jeśli jadłeś zbyt wiele babeczek lub ciasteczek, być może będziesz musiał zmienić swoją dietę, aby wrócić na właściwe tory. Będziesz także chciała upewnić się, że włączasz trochę ćwiczeń do swojej tygodniowej rutyny. Test metaboliczny może pomóc Ci dowiedzieć się, czy robisz za mało czy za dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *