Jak wykorzystać fitness do relaksu

Jak wykorzystać fitness do relaksu

Podczas sesji fitness ważne jest, aby zrelaksować swoje ciało. Używając różnych metod, możesz zrelaksować swoje ciało przed i po treningu. Możesz zrelaksować mięśnie za pomocą technik oddechowych, napinania określonych grup mięśniowych i relaksacji podczas COVID-19. Możesz również zrelaksować swój umysł po treningu.

Napinanie i rozluźnianie określonych grup mięśni

Używanie fitnessu do rozluźniania określonych grup mięśni może być dobrym sposobem na rozładowanie stresu. Napięcie mięśniowe może powodować duży dyskomfort, ale jeśli jesteś w stanie rozluźnić mięśnie, może to zmniejszyć niepokój i pomóc ci lepiej spać. Metoda ta nazywa się Progresywna Relaksacja Mięśni i jest łatwa do nauczenia.

Proces polega na napinaniu i rozluźnianiu grup mięśni w określonej kolejności. Możesz rozluźnić całe ciało lub skupić się na konkretnych grupach mięśni. W obu przypadkach należy starać się rozluźnić przez co najmniej 10 do 20 sekund. Dobrym pomysłem jest powtórzenie ćwiczenia dla każdej grupy mięśniowej, na którą się nastawiasz. Możesz użyć nagrania audio, aby pomóc Ci się zrelaksować – cytat ten jest kreacją autorów portalu Uroda i Moda. Możesz również użyć wizualizacji, aby pomóc Ci się zrelaksować. Wyobraź sobie spokojne i ciche miejsce.

Progresywna relaksacja mięśni może być świetnym sposobem na złagodzenie stresu. Jest ona stosowana od dziesięcioleci w celu złagodzenia stresu fizycznego i psychicznego. W rzeczywistości udowodniono, że poprawia sen i zmniejsza niepokój. Możesz znaleźć nagranie audio do progresywnej relaksacji mięśni w lokalnej księgarni lub bibliotece. Możesz też nauczyć się jej z pamięci.

Ćwiczenie oddechowe należy rozpocząć od powolnego, głębokiego oddechu. Następnie należy oddychać powoli przez około 10 do 20 sekund przed zwolnieniem oddechu. Na początku może to być niewygodne, ale z czasem stanie się łatwiejsze. Należy również starać się unikać zbyt mocnego napinania mięśni. Jeśli zauważysz zauważalny dyskomfort, być może trzeba będzie pominąć jakiś obszar. Jeśli masz problemy zdrowotne, powinieneś porozmawiać z lekarzem przed podjęciem próby wykonania tego ćwiczenia.

Oddychanie w celu rozluźnienia mięśni

Stosowanie ćwiczeń oddechowych w celu rozluźnienia mięśni może być dobrym pomysłem. Korzyści z zastosowania ćwiczeń oddechowych mogą być długotrwałe, a ćwiczenia są łatwe do nauczenia. Istnieje wiele ćwiczeń do wyboru i można je stosować konsekwentnie, aby złagodzić stres. Używanie odpowiednich ćwiczeń oddechowych dla Twojego typu ciała może mieć pozytywny wpływ na Twój nastrój.

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na rozluźnienie mięśni jest oddychanie przeponowe. Jest to sprawdzona technika, która istnieje od co najmniej dwóch tysięcy lat. Możesz również zastosować oddychanie brzuszne, aby zmniejszyć napięcie mięśni. Szybkim sposobem na zmierzenie skuteczności rutyny oddechowej jest wykonanie testu EMG biofeedback. Test ten może wykonać dla Ciebie psycholog behawioralny.

Inne techniki obejmują progresywną relaksację mięśni, która polega na napinaniu mięśni w oczekiwaniu na wdech, oraz synchronizację oddechu, która polega na synchronizacji oddechu z napinaniem mięśni. Sztuką jest znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy tymi technikami. Podczas gdy oddychanie przeponowe jest najłatwiejszym sposobem na wywołanie reakcji relaksacyjnej, chowanie podbródka może zakłócić ten proces.

Jeśli cierpisz z powodu stresu i napięcia w mięśniach, odrobina magii oddychania może przejść długą drogę. Spróbuj ćwiczenia oddechowego przez kilka minut i zobacz, czy robi to dla Ciebie różnicę. Następnie możesz przejść do następnego poziomu, włączając to ćwiczenie do zajęć jogi. To świetny sposób na rozluźnienie mięśni, a rezultaty mogą Cię zaskoczyć.

Techniki relaksacyjne przed treningiem

Stosowanie technik relaksacyjnych przed treningiem może być świetnym sposobem na zwiększenie efektywności treningu. Pomoże Ci to poczuć się bardziej zrelaksowanym, a także sprawi, że Twój trening będzie bezpieczniejszy. Możesz użyć kombinacji różnych technik relaksacyjnych, w tym głębokiego oddychania, medytacji i muzyki. Jeśli masz cichy pokój, możesz wykonać medytację. Jeśli nie masz cichego pokoju, możesz również zrobić to w swoim samochodzie.

Głębokie oddychanie jest świetną techniką relaksacyjną przed treningiem, ponieważ przygotowuje Twój układ oddechowy do nadchodzącej pracy. Pomaga również zmniejszyć stres i poprawia jasność umysłu. Możesz również użyć technik medytacyjnych w siłowni przed treningiem. Spróbuj uklęknąć w pozie dziecka i wydychać powoli przez trzy sekundy. To pomoże Ci wyłączyć reakcję walki lub ucieczki.

Medytacja może być również stosowana przed dużą prezentacją w pracy. Możesz użyć słuchawek z redukcją hałasu, aby wykonać swoją medytację. Pomoże Ci to poczuć się bardziej skupionym i mniej niespokojnym. Możesz również spróbować zrobić to w samochodzie w drodze do swojej siłowni. Możesz również spróbować słuchać energetyzującej muzyki podczas treningu. Połączenie tych technik relaksacyjnych może pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowany i gotowy do treningu. Możesz zrobić swoją medytację przed treningiem w domu, na siłowni lub gdziekolwiek indziej. Istnieje wiele sposobów na relaks przed treningiem i możesz eksperymentować z różnymi technikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *