Jak wykorzystać fitness do zwiększenia swojej produktywności

Jak wykorzystać fitness do zwiększenia swojej produktywności

Korzystanie z fitnessu, aby poprawić swoją produktywność, może być łatwym sposobem na zrobienie więcej w ciągu dnia. Ćwiczenia pomagają zwiększyć poziom energii i wytrzymałość. Pomaga również zwiększyć rozpiętość uwagi, dokładność i pamięć. Ponadto, zwiększa produkcję neuroprzekaźników poprawiających samopoczucie.

Wytrzymałość

Zwiększenie wytrzymałości jest ważne dla osób aktywnych fizycznie. Zwiększa energię i daje większą koncentrację. Jednak zwiększenie wytrzymałości wymaga cierpliwości i konsekwencji. Wymaga również nowych ćwiczeń i zdrowej diety.

Aby zwiększyć wytrzymałość, musisz trenować w tempie, które jest dla Ciebie odpowiednie. Zacznij powoli i rozbudowuj swój trening w miarę jak czujesz się silniejszy. To pozwoli Twojemu organizmowi dostosować się do nowej rutyny treningowej.

Będziesz również chciał zapewnić, że dostajesz wystarczająco dużo snu. Powinieneś dostać co najmniej siedem do dziewięciu godzin snu na noc. Pomoże to Twojemu organizmowi odzyskać siły po fizycznym stresie związanym z ćwiczeniami.

Zwiększony przepływ krwi do mózgu

Posiadanie zwiększonego przepływu krwi do mózgu jest ważne z wielu powodów, od poprawy funkcji poznawczych do zwiększenia wydajności. Korzyści zdrowotne wynikające ze zwiększonego przepływu krwi obejmują lepszą wydajność poznawczą, mniejszą mgłę mózgową, większe poczucie czujności i bardziej energiczne ciało.

Mózg zużywa 20% całkowitej podaży tlenu w naszym organizmie. Jest to możliwe dzięki obecności w naszej krwi białek przenoszących tlen, zwanych hemoglobiną. Podczas gdy niewielki przepływ krwi jest niezbędny do normalnego funkcjonowania naszego mózgu, zbyt mały przepływ krwi może powodować problemy. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zwiększenie przepływu krwi do mózgu.

Zwiększona produkcja neuroprzekaźników poprawiających samopoczucie

Zwiększona produkcja neuroprzekaźników poprawiających samopoczucie nie jest złą rzeczą. Istnieje wiele korzyści, które należy mieć z posiadania pozytywnego nastawienia. Obejmuje to mniej źle nastawionych pracowników i zwiększoną produktywność. Najbardziej oczywistą korzyścią jest wyższa jakość wyników pracy, co z kolei przekłada się na szczęśliwszą siłę roboczą, a co ważniejsze, lepszą jakość życia. W rzeczywistości badania ujawniają, że szczęśliwi pracownicy są o 12% bardziej produktywni niż ich nieszczęśliwi odpowiednicy. Dobrą wiadomością jest to, że możesz aspirować do stania się jednym z tych hale i serdecznych stworzeń, stosując się do kilku prostych wskazówek i sztuczek.

Zwiększona rozpiętość uwagi, dokładność, pamięć i szybkość przetwarzania informacji przez nasz mózg

Zdobywanie sprawności fizycznej to świetny sposób na zwiększenie rozpiętości uwagi, dokładności, pamięci i szybkości przetwarzania informacji przez nasz mózg. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest włączenie ćwiczeń do swojej rutyny, które są odpowiednie dla Ciebie. Na przykład, 20-minutowa walka z ćwiczeniami w stylu aerobiku poprawi twoją uwagę, jeśli zostanie wykonana poprawnie. Istnieje wiele rodzajów ćwiczeń, od treningu siłowego, aerobiku i rozciągania po hula hooping i pilates. Jest to świetny sposób na zwiększenie koncentracji uwagi i zmniejszenie stresu poznawczego. Istnieją również liczne badania dotyczące korzyści płynących z ćwiczeń. Jedno z badań wykazało, że wykonywanie prostej rutyny ćwiczeń może poprawić pamięć, uwagę i funkcje poznawcze. Istnieje również korelacja między ćwiczeniem a zdrowiem psychicznym. Posiadanie zdrowego mózgu jest jak posiadanie zdrowego serca, więc upewnij się, że włączysz ćwiczenia sercowo-naczyniowe do swojej tygodniowej rutyny.

Istnieje również wiele suplementów, które pomogą zwiększyć siłę twojego mózgu. Niektóre badania wykazały, że suplementy zawierające przeciwutleniacze mogą pomóc odeprzeć zwyrodnienie poznawcze związane z wiekiem. Inne badania wykazały, że przeciwutleniacze mogą pomóc poprawić pamięć i uwagę.

Ćwiczenia treningu oporowego

Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, dbającym o zdrowie pracownikiem korporacji, czy po prostu szukasz sposobu na zwiększenie swojej siły i sprawności fizycznej, ćwiczenia treningu oporowego są doskonałym sposobem na uzyskanie formy. Korzyści płynące z treningu oporowego obejmują zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca, udaru i cukrzycy typu 2, a także poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego. Osobisty program treningowy może być dostosowany do Twoich specyficznych potrzeb i pomóc Ci uzyskać jak najwięcej korzyści z ćwiczeń oporowych.

Naukowcy stwierdzili, że ćwiczenia oporowe z niestabilnością mogą poprawić funkcje nerwowo-mięśniowe osób aktywnych fizycznie. Sugerują oni również, że niestabilne ćwiczenia treningowe mogą mieć pozytywny wpływ na neuronalną adaptację mięśni stabilizujących tułów. Badania te przyniosły jednak pewne sprzeczne wyniki. Niektóre badania wykazały, że niestabilne ćwiczenia treningowe zwiększają moc sportowców, podczas gdy inne wykazały, że pogarszają moc.

W badaniu przeprowadzonym przez zespół Ferkova19 porównano ćwiczenia oporowe wykonywane na stabilnym i niestabilnym podłożu. Stwierdzili, że stabilna podstawa miała wyższą moc koncentryczną niż niestabilna powierzchnia. Dotyczyło to zarówno wyciskania na klatkę piersiową, jak i przysiadów ze sztangą, które wymagają stabilnego podłoża.

Przeformułowanie ćwiczeń jako części pracy sprawia, że łatwiej jest znaleźć na nie czas

Włożenie odrobiny myśli w to ćwiczenie może przynieść duże dywidendy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś kreatywnym typem, który nie jest niewolnikiem zegara. Wykorzystanie tej techniki w pełni może przynieść wiele korzyści, z których najbardziej oczywiste to lepsza produktywność i zwiększone morale. Zdziwisz się, o ile łatwiej będzie ci się dogadać z kolegami, jeśli będziesz miał to na uwadze. Oczywiście musisz dawać dobry przykład, aby najlepsi z pozostałych przyłączyli się do zabawy. Zanim jednak zaczniesz oszczędzać, musisz jasno określić, co chcesz osiągnąć. To przejdzie długą drogę w kierunku doprowadzenia cię do mety w pierwszej kolejności. W końcu to ty jesteś szefem i jesteś to winien sobie. Na szczęście proces ten jest do zrobienia. To o wiele więcej zabawy niż mogłoby się wydawać. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz wspierający szef do boot. W końcu będziesz o wiele szczęśliwszy, jeśli nie będziesz ciągle strofować siebie za wszystko, co robisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *