Jak wykorzystać fitness do zmniejszenia ryzyka chorób przewlekłych

Jak wykorzystać fitness do zmniejszenia ryzyka chorób przewlekłych

Korzystanie z fitnessu to świetny sposób na obniżenie ryzyka chorób przewlekłych. Może pomóc Ci poprawić przepływ krwi, zmniejszyć sztywność stawów i zmniejszyć ryzyko chorób tętnic.

Ćwiczenia zmniejszają sztywność w stawach

Uzyskanie programu ćwiczeń w celu zmniejszenia sztywności w stawach i zmniejszenia ryzyka chorób przewlekłych jest mądrym sposobem na zmniejszenie bólu i poprawę jakości życia. Ale zanim zaczniesz program ćwiczeń, musisz współpracować z lekarzem. Ważne jest również, aby zrozumieć rodzaje zapalenia stawów i chorób związanych z zapaleniem stawów.

Reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, toczeń i zapalenie kaletki maziowej są częstymi przyczynami bólu stawów. Każde z tych schorzeń może powodować ból, który może przeszkadzać w codziennym życiu – dane te są rezultatem dociekań specjalistów serwisu wyprawiaki.pl. Jeśli masz jedną lub więcej z tych chorób, współpraca z lekarzem w celu opracowania programu ćwiczeń jest najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby przewlekłej.

Program ćwiczeń rozciągających i wzmacniających jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie bólu i utrzymanie sprawności stawów. Ćwiczenia wzmacniające pracują nad głównymi grupami mięśni. Mogą również zwiększyć siłę mięśni, które otaczają stawy. Ćwiczenia te są korzystne dla osób z zapaleniem stawów.

Wykonywanie regularnych ćwiczeń może również pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi. Utrzymanie wagi na zdrowym poziomie pomaga uniknąć bólu związanego z zapaleniem stawów. Jeśli masz nadwagę, może to zwiększyć ryzyko wystąpienia bólu stawów.

Osoby cierpiące na zapalenie stawów mają tendencję do utrzymywania zgiętych stawów w celu złagodzenia bólu. Trzymanie ich w zgięciu przez zbyt długi czas może prowadzić do zniszczenia stawów. Ważne jest, aby ćwiczyć na komfortowym poziomie, aby nie zwiększać objawów.

Ćwiczenie poprawia przepływ krwi w sercu

Kilka badań wykazało, że regularne ćwiczenia zwiększają przepływ krwi w sercu i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych. Wiadomo również, że ćwiczenia poprawiają jakość życia osób, które cierpią na niewydolność serca.

Ćwiczenia poprawiają krążenie i obniżają poziom cholesterolu. Regularna aktywność fizyczna zmniejsza również stres, lęk, napięcie i depresję. Poprawia także dostarczanie składników odżywczych do tkanek organizmu i poprawia trawienie. Uważa się również, że ćwiczenia opóźniają demencję.

Pojedynczy wysiłek fizyczny może chronić układ sercowo-naczyniowy przez kilka godzin. Badania pokazują, że regularne ćwiczenia obniżają ryzyko chorób serca i udaru. Osoba nieaktywna fizycznie ma dwukrotnie większe ryzyko wystąpienia chorób serca niż osoba aktywna. Aktywność fizyczna może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby kamicy żółciowej i raka. Ćwiczenia pomagają również utrzymać zdrową wagę i zmniejszają ryzyko wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi i nadciśnienia.

Oprócz korzyści dla układu krążenia, ćwiczenia sprawiają, że serce staje się silniejsze. Serce pompuje więcej krwi przez ciało, promując lepsze wyniki sportowe. Ponadto, ćwiczenia poprawiają przepływ krwi do kończyn, powodując powstawanie naczyń krwionośnych. Te naczynia krwionośne pompują więcej tlenu do kończyn i zwiększają ilość natlenionej krwi docierającej do mięśni.

Serce pracuje z optymalną wydajnością przy mniejszym obciążeniu, gdy jest przystosowane do ćwiczeń. Ćwiczenie zmniejsza również poziom trójglicerydów. Może również obniżyć poziom LDL („złego”) cholesterolu. Wiadomo również, że ćwiczenia zapobiegają tworzeniu się blaszki miażdżycowej w tętnicach. Zmniejsza również ryzyko udaru i zawału serca.

Ćwiczenia zmniejszają komplikacje związane z chorobami tętnic

Ćwiczenia mogą pomóc Ci żyć dłużej i czuć się lepiej, jeśli zrobisz to właściwie. Jednym z najprostszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest zwiększenie aktywności fizycznej w ciągu dnia, a można to zrobić na wiele sposobów. Więcej ćwiczeń może również obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz być miłośnikiem fitnessu, aby czerpać korzyści.

Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego celu jest program rehabilitacji układu krążenia, taki jak ten oferowany przez Rusk Rehabilitation. To dobry moment, aby porozmawiać z lekarzem o swoim zdrowiu i jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, umówić się na badania kontrolne. Warto również sprawdzić, czy w gabinecie swojego lekarza znajdziesz wskazówki i porady, które mogą pomóc Ci w prowadzeniu zdrowego stylu życia. Jest to również najlepszy czas, aby powiedzieć lekarzowi o wszelkich potencjalnych problemach zdrowotnych, które możesz mieć, ponieważ może on być w stanie zasugerować plan działania, który jest specjalnie dla twojego stanu.

Najlepsze jest to, że większość z tych planów będzie darmowa, a Ty możesz również kwalifikować się do innych form darmowej opieki zdrowotnej. Na przykład, jeśli masz cukrzycę, Twój lekarz może być w stanie pomóc Ci kontrolować poziom cukru we krwi poprzez dietę i ćwiczenia. Pamiętaj, aby wspomnieć o tym podczas planowania kolejnej wizyty, ponieważ może to być klucz do dłuższego i zdrowszego życia.

Trening siłowy zmniejsza ryzyko chorób serca

Kilka badań wykazało, że trening siłowy może obniżyć ryzyko chorób układu krążenia. Ta forma ćwiczeń zmniejsza również ryzyko udaru, raka, cukrzycy i innych chorób. Ponadto trening siłowy zwiększa beztłuszczową masę mięśniową, co pomaga zmniejszyć nacisk na tętnice. Pomaga to poprawić odporność na insulinę i obniżyć poziom cholesterolu.

Badania z Iowa State University wykazały, że trening siłowy zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia o 40 do 70 procent. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Medicine and Science in Sports and Exercise. Naukowcy śledzili 12 591 osób od 1987 do 2006 roku, aby sprawdzić, jak trening siłowy wpłynął na ich zdrowie. Badanie obejmowało trzy wyniki zdrowotne: śmiertelność z wszystkich przyczyn, choroby sercowo-naczyniowe i rak.

Ci, którzy uczestniczyli w treningu siłowym przez godzinę tygodniowo, doświadczyli 46-procentowej redukcji ryzyka chorób układu krążenia i raka. Mieli również 28 procentową redukcję ryzyka śmierci z powodu choroby sercowo-naczyniowej i raka. W badaniu stwierdzono, że trening siłowy może być lepszym sposobem na obniżenie ryzyka chorób serca niż ćwiczenia sercowo-naczyniowe.

W innym badaniu z Uniwersytetu Tohoku dokonano przeglądu kilkunastu badań z całego świata. Naukowcy uwzględnili badania dotyczące zarówno treningu aerobowego, jak i oporowego, a także działań wzmacniających mięśnie. Przyjrzeli się wpływowi ćwiczeń na czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego, takie jak ciśnienie krwi i ciśnienie rozkurczowe. Uwzględnili również dane dotyczące płci, wieku, stanu cywilnego, dochodów i wykształcenia.

Naukowcy stwierdzili, że trening oporowy i trening aerobowy miały podobny wpływ na ciśnienie krwi i ciśnienie rozkurczowe. Jednak trening siłowy miał większy wpływ na inne aspekty zdrowia sercowo-naczyniowego. Ci, którzy trenowali siłowo i byli aktywni fizycznie, mieli niższe ciśnienie krwi i ciśnienie rozkurczowe. Porównano to z tymi, którzy byli nieaktywni fizycznie lub nie ćwiczyli.

Chociaż to badanie wykazało, że trening oporowy ma silniejszy wpływ na zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia, potrzeba więcej badań, aby określić idealną ilość treningu siłowego. American Heart Association zaleca co najmniej 150 minut aktywności aerobowej o umiarkowanej intensywności w każdym tygodniu. Ponadto American Diabetes Association zaleca dwa dni odpoczynku pomiędzy treningami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *