Jak wykorzystać fitness do zwiększenia swojego libido

Jak wykorzystać fitness do zwiększenia swojego libido

Uzyskanie sprawności fizycznej może być dobrym sposobem na zwiększenie libido. Badania wykazały, że współczulny układ nerwowy jest aktywowany podczas treningów o wysokiej intensywności, co powoduje zwiększone pobudzenie. A ćwiczenia zmniejszają również ryzyko chorób serca i ciśnienia krwi.

Ćwiczenia zwiększają pobudzenie seksualne poprzez aktywację współczulnego układu nerwowego

Kilka badań wykazało, że ćwiczenia zwiększają fizjologiczne pobudzenie seksualne u kobiet. Efekty te są prawdopodobnie spowodowane aktywacją współczulnego układu nerwowego (SNS). SNS jest zaangażowany w reakcje walki lub ucieczki i reguluje wiele automatycznych funkcji organizmu. Kontroluje ciśnienie krwi, trawienie, pocenie się i oddawanie moczu.

Wykazano, że ćwiczenia zwiększają poczucie własnej wartości u nastolatków i poprawiają obraz ciała u dorosłych. Wykazano również, że zmniejsza zmęczenie i zwiększa energię. Wykazano, że ćwiczenia poprawiają satysfakcję seksualną i pobudzenie narządów płciowych u kobiet.

W badaniu przeprowadzonym przez Mestona i współpracowników (2002) sprawdzano wpływ ostrych ćwiczeń na fizjologiczne pobudzenie seksualne kobiet. Wykorzystali oni 20-minutowy test sprawnościowy na ergometrze rowerowym, aby określić maksymalny pobór tlenu każdej uczestniczki. Zmierzyli również fizjologiczne pobudzenie seksualne za pomocą fotopletyzmografu pochwowego. Przeprowadzili również sesję kontrolną bez ćwiczeń.

W celu zbadania wpływu ostrych ćwiczeń na pobudzenie seksualne kobiet, Meston i współpracownicy przeprowadzili dwie sesje eksperymentalne. W pierwszej sesji kobiety oglądały film neutralny, a następnie film erotyczny. W drugiej sesji kobiety oglądały film nieseksualny, a następnie film erotyczny.

Wyniki tych badań sugerują, że ćwiczenia mają pozytywny wpływ na fizjologiczne pobudzenie seksualne u kobiet bez CSA. Sugerują również, że ćwiczenia mogą poprawić pobudzenie seksualne u kobiet z CSA.

Ćwiczenia obniżają ciśnienie krwi, cholesterol i ryzyko chorób serca

Dodanie ćwiczeń do codziennego życia może pomóc obniżyć ciśnienie krwi, cholesterol i ryzyko chorób serca. Może również pomóc Ci poczuć się lepiej i poprawić swoje zdrowie.

Oprócz obniżenia ciśnienia krwi, ćwiczenia mogą pomóc poprawić funkcjonowanie i siłę serca. Zdrowe serce będzie funkcjonować bardziej wydajnie, zmniejszy stres na sercu i zmniejszy stres na tętnicach. Pomoże Ci również lepiej oddychać i pobierać więcej tlenu.

Wiadomo, że ćwiczenia fizyczne poprawiają funkcjonowanie serca. Badania wykazały, że ćwiczenia fizyczne zwiększają szczytowy wydatek serca, czyli ilość krwi pompowanej przez serce. Zmniejsza również poziom trójglicerydów, które są rodzajem tłuszczu gromadzącego się w krwiobiegu. Zmniejsza również poziom LDL (lub „złego”) cholesterolu.

Chociaż korzyści z ćwiczeń są liczne, mechanizmy tego, jak one występują, wciąż nie są rozumiane. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jakie ćwiczenia są bezpieczne i skuteczne, jest rozmowa z lekarzem. On lub ona może zalecić schemat ćwiczeń i pomóc Ci zacząć.

Efekty ćwiczeń zazwyczaj nie są odczuwalne natychmiast. Pełne korzyści z ćwiczeń mogą pojawić się po trzech lub więcej miesiącach regularnych ćwiczeń. Najlepiej jest wybierać aktywności, które sprawiają Ci przyjemność. Dobrze jest też mieć kolegę do ćwiczeń. Może on pomóc w utrzymaniu motywacji i w dążeniu do celu.

HIIT workouts boost libido

HIIT workouts boost libido in two ways. Po pierwsze, zwiększa zdolność organizmu do produkcji testosteronu. A po drugie, zmniejsza stres, jeden z największych zabójców libido. Treningi HIIT składają się z krótkich, intensywnych okresów cardio przeplatanych okresami odpoczynku.

Ten rodzaj treningu nie jest nowy. W rzeczywistości zyskał on popularność po badaniach przeprowadzonych przez Izumi Tabatę. Te treningi o wysokiej intensywności są często wykonywane na bieżni lub rowerze. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z nich, ważne jest, aby wybrać odpowiedni dla siebie trening.

Treningi HIIT mogą być stosowane w połączeniu z każdym rodzajem treningu. Ten rodzaj treningu poprawia wytrzymałość i zwiększa spalanie tłuszczu. Produkuje również dobre samopoczucie endorfiny, co jest świetnym sposobem na walkę ze stresem.

Inne badania wykazały, że ćwiczenia mogą pomóc w poprawie libido. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ regularne ćwiczenia mogą zmniejszyć stres, poprawić pewność siebie i poprawić obraz ciała.

Treningi HIIT poprawiają również twoją wydolność sercowo-naczyniową, która jest dużą częścią wytrzymałości seksualnej. W rzeczywistości, badanie przeprowadzone w Australii wykazało, że regularne ćwiczenia mogą utrzymać aktywność seksualną u osób z rakiem.

Ćwiczenia mogą również zwiększyć Twoją pewność siebie, ponieważ pomogą Ci rozwinąć pewność siebie, której potrzebujesz, aby wyjść tam i spróbować czegoś nowego. Ćwiczenia mogą również zwiększyć produkcję HGH, hormonu, który pomaga Ci czuć się świetnie. Zwiększa również ilość masy mięśniowej, którą masz.

Joga poprawia mięśnie miednicy

Praktykowanie jogi może poprawić mięśnie miednicy i zwiększyć Twoje libido. Może również zwiększyć twoje pobudzenie, wydajność i ogólną satysfakcję z seksu.

Pozycje jogi poprawiają twoją elastyczność, siłę i koordynację. Poprawiają również twoją świadomość ciała i zwiększają krążenie. Obniżają również poziom stresu i kortyzolu, co może prowadzić do przyjemniejszych doznań seksualnych.

Postawy jogi wpływają bezpośrednio na Twoje żyły, poprawiając tym samym krążenie krwi. Wpływają również na smarowanie i krążenie w twoim obszarze miednicy, co może zwiększyć pobudzenie i poprawić wydajność.

Jedna z najtrudniejszych póz w jodze, piesek w dół, może wzmocnić mięśnie miednicy i poprawić erekcję. Wymaga ona, aby twoje plecy nie były zaokrąglone, ramiona ściągnięte do siebie, a uda mogły dotykać podłogi.

Inną pozycją jogi, która może poprawić Twoje libido jest pozą pochylenia miednicy. Jest ona podobna do ćwiczenia Kegla, ale możesz ją utrzymać dłużej. Powinieneś trzymać pozę przez co najmniej 30 sekund.

Pozę kąta wiązanego możesz również wzmocnić swoje libido. Polega ona na zgięciu bioder i skurczeniu mięśni łonowych. Trzymanie tej pozy przez co najmniej 10 oddechów może zwiększyć twoje pobudzenie i sprawić, że poczujesz się seksownie.

Wystarczająca ilość snu

Wystarczająca ilość snu jest ważna z wielu powodów. To dobry sposób na naładowanie organizmu, utrzymanie zdrowej wagi i uporządkowanie hormonów. Ale nowe badanie pokazuje, że jest to również ważne dla pożądania seksualnego.

The Journal of Sexual Medicine opublikował niedawno badanie, które wykazało, że kobiety, które spały przez dodatkową godzinę, doświadczyły 14% wzrostu popędu seksualnego następnego dnia. Ponadto, uzyskanie dodatkowej godziny snu korelowało z lepszym pobudzeniem narządów płciowych.

Badanie wykazało również, że kobiety, które dostały mniej niż pięć godzin snu, zgłaszały trudności seksualne. Niedobór snu powodował wzrost kortyzolu, hormonu stresu. Kortyzol może wpływać na sposób funkcjonowania nadnerczy i sterydów gonadowych danej osoby.

Kobiety z niskim popędem płciowym są również narażone na inne problemy, takie jak depresja, używanie alkoholu i choroby fizyczne. Uzyskanie odpowiedniej ilości snu i utrzymanie zdrowej wagi może pomóc tym kobietom.

W badaniu z udziałem 171 studentów college’u stwierdzono, że uzyskanie dodatkowej godziny snu zwiększa szanse na uprawianie seksu następnego dnia. Testosteron jest również ważny dla funkcji erekcji i pożądania seksualnego. Ale niski testosteron może prowadzić do niskiego libido i niepłodności.

Hormony szczęścia

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, regularne ćwiczenia mogą poprawić Twoje libido. Ćwiczenia zwiększają poziom testosteronu i innych hormonów wywołujących libido, zwiększają przepływ krwi i zmniejszają stres. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do ogólnego dobrego samopoczucia.

Aktywność fizyczna stymuluje hormony, w tym serotoninę, która zmniejsza uczucie depresji i napięcia. Oprócz tego, że pomaga ci poczuć się lepiej, endorfiny, inny słynny hormon przyjemności, zmniejszają stres i zmęczenie.

Istnieją również dowody na to, że niektóre składniki odżywcze mogą wpływać na libido, zwłaszcza witaminy z grupy B. B-Complex to grupa witamin, które odgrywają ważną rolę w równoważeniu hormonów.

Niektóre ze składników odżywczych, które możesz wykorzystać, aby pomóc poprawić swoje libido, obejmują Ashwagandha, Tribulus i Maca. Niektóre badania wykazały, że te składniki odżywcze zwiększają pobudzenie, smarowanie i orgazmy.

Praktykowanie jogi, pilates i innych form ćwiczeń może poprawić przepływ krwi do obszaru miednicy i może pomóc zwiększyć orgazmy. Ćwiczenia zwiększają również liczbę mitochondriów, mikroskopijnych organelli w każdej komórce ciała, które pomagają w produkcji energii. Energia ta może być następnie wykorzystana do wspierania zdrowego układu krążenia.

Ćwiczenia zwiększają poziom serotoniny, hormonu dobrego samopoczucia, który może poprawić Twój nastrój i zwiększyć libido. Ćwiczenia wzmacniają również zdrowie serca i pomagają złagodzić stres.

Zaburzenia seksualne

Wykorzystanie fitnessu do zwiększenia libido w przypadku zaburzeń seksualnych może być świetnym sposobem na poprawę życia seksualnego. Istnieje kilka czynników, które wpływają na libido, takich jak dieta, ćwiczenia i stres.

Dieta, która zawiera świeże, wysokiej jakości pokarmy, pomoże wspierać twoje ciało. Regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci zwalczyć stres i poprawić nastrój. Ćwiczenia pomagają zwiększyć krążenie, co poprawia pobudzenie. Używanie wibratora w celu zwiększenia stymulacji łechtaczki może również pomóc.

Osobisty trener lub instruktor jogi może również pomóc Ci poprawić swoje libido. Joga jest formą ćwiczeń, która promuje elastyczny i spokojny umysł. Ćwiczenia jogi obejmują kontrolowane oddychanie i serię pozycji.

Ćwiczenia pomagają również poprawić swój obraz ciała. Wiele osób uważa, że musi wyglądać w określony sposób, aby czuć się pewnie. Ćwiczenia mogą pomóc poprawić samoocenę, co może poprawić libido.

Niektóre leki mogą negatywnie wpływać na libido, w tym leki przeciwdepresyjne. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli uważasz, że możesz brać leki, które mogą wpływać na Twoje libido. Lekarz może zasugerować zmianę leków lub może zalecić suplement.

Leki mogą również pogorszyć Twoje niskie libido. Jeśli przyjmujesz leki na depresję, możesz chcieć porozmawiać ze swoim dostawcą usług zdrowotnych o tym, jak zarządzać depresją w zdrowszy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *