Jak uczynić fitness częścią swojego życia

Jak uczynić fitness częścią swojego życia

Niezależnie od tego, czy szukasz, aby uzyskać kształt lub poprawić ogólny stan zdrowia, istnieje wiele sposobów, aby uczynić fitness częścią swojego życia. Ten artykuł obejmie niektóre ze sposobów, aby rozpocząć.

Ustawienie wyzwalacza

Poświęcenie czasu na określenie najlepszej trasy do pracy jest oczywistym wyborem, ale to nie znaczy, że nie możesz wcisnąć się w szybki jogging pomiędzy spotkaniami. Poza tym, najlepszym sposobem na maksymalne wykorzystanie budżetu jest uczynienie z niego ulicy dwukierunkowej. Posiadanie miotły, wiadra i zmiany ubrań w jednym pokoju jest o wiele bardziej wydajne niż konieczność przenoszenia ich dookoła. Jest to również znacznie mniej kosztowne niż zakup samochodu lub leasing. Wreszcie, posiadanie dedykowanego pomieszczenia do ćwiczeń bardziej sprzyja zachowaniu zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Posiadanie dedykowanego pomieszczenia lub szafki do ćwiczeń oznacza również, że nie ma pokusy, aby zabrać psa rodziny na przejażdżkę. W końcu nie chcesz być jedyną osobą, która ma w domu psa. Jeśli chcesz pozbyć się kilogramów w sezonie wakacyjnym, lepiej się ruszaj. Najlepszym czasem na uderzenie w siłownię jest wczesny ranek, zanim zacznie się praca. To również dobry pomysł, aby Twoja siłownia była miejscem docelowym, a nie tylko miejscem do spędzania czasu. Najlepszym sposobem na to jest bycie otwartym i szczerym wobec siebie. Jeśli masz pozytywne nastawienie, będziesz znacznie bardziej skłonny do uczynienia z niej celu. Możesz chcieć rozważyć kumpla ćwiczeń lub dwóch, jeśli jesteś na rynku dla ramienia i nogi. Może się to okazać najlepszym sposobem na powrót do formy po wakacjach. Przekonasz się, że faktycznie masz większe szanse na to, by zdążyć do biura na czas.

Objęcie holistycznej strategii wellness

Objęcie holistycznej strategii wellness, aby fitness stał się częścią Twojego życia, to coś więcej niż tylko ćwiczenia. Jest to sposób na rozwijanie emocjonalnych i społecznych więzi. Oprócz sprawności fizycznej, prowadzenie holistycznego stylu życia wymaga zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. Obejmuje również wybaczanie sobie i inwestowanie w relacje.

Starożytny grecki filozof Sokrates wierzył, że zdrowie jest osobistą odpowiedzialnością. To przekonanie doprowadziło do rozwoju holistycznych programów zdrowotnych w latach siedemdziesiątych. Jednak nowoczesna medycyna ostatecznie miała niezamierzone konsekwencje. W niektórych przypadkach mogła zamienić ludzi w diagnozy.

Dziś firmy podejmują kroki, aby poradzić sobie ze stresem w miejscu pracy. Oferują również nowe świadczenia, aby pomóc pracownikom poradzić sobie z zadłużeniem z tytułu kredytów studenckich. Ponadto, specjalistyczne programy dramatycznie poszerzają wizję wellness.

Pracownicy szukają również firm, które będą ich traktować sprawiedliwie. Firmy, które promują różnorodność, zwykle odnoszą większe sukcesy. Muszą one również wzmacniać pozycję pracowników o różnym pochodzeniu. Może to oznaczać nadanie priorytetu dobrej komunikacji. Pracownicy, którzy czują się doceniani w pracy, mogą być bardziej lojalni wobec firmy.

Holistyczne programy wellness również zwiększają wydajność. Firmy powinny wyjaśnić swoim pracownikom korzyści płynące z programu. Powinny również zachęcać do nawiązywania relacji pracowniczych.

Pracownicy powinni być sprawiedliwie wynagradzani za wartość, którą dostarczają. Dobra komunikacja zmniejszy również rotację. Może to mieć duży wpływ na zaangażowanie pracowników. Badanie przeprowadzone przez IFEBP (International Federation of Employee Benefit Plans) wykazało, że dobry zwrot z inwestycji wynosi od $1-$4 za wydanego dolara.

Holistyczne programy wellness zmniejszają również wypalenie zawodowe i sprzyjają wyższemu poziomowi zaangażowania pracowników. Pracownicy czują się również doceniani przez firmę, która troszczy się o ich dobre samopoczucie. Ponadto, holistyczne programy zdrowotne tworzą pozytywną kulturę miejsca pracy.

Dawanie sobie natychmiastowych nagród

Stworzenie systemu nagród może być świetnym sposobem na zmotywowanie się do treningu. Dobrze jest wybrać cel, który jest wyzwaniem i nagrodę, która jest znacząca. Najlepsze nagrody to takie, które nie są natychmiast dostępne. To pomoże Ci rozwinąć pozytywny nawyk i ułatwi utrzymanie nowej rutyny.

Tworzenie systemu nagród może być tak proste, jak stworzenie kalendarza lub wykorzystanie inteligentnego urządzenia domowego do odtwarzania muzyki, która ma Cię motywować. Istnieją również inne nifty małe rzeczy, które możesz zrobić, aby treningi były zabawą. Może to być zakup nowego stroju do ćwiczeń lub nowej pary butów. Są to małe zwycięstwa, które mogą pomóc Ci trzymać się swojego reżimu fitness.

W końcu, stworzenie systemu nagród może wymagać trochę badań i planowania. Jednak jest to opłacalne przedsięwzięcie, które opłaci się w dłuższej perspektywie. System nagród może pomóc Ci utrzymać motywację na wysokim poziomie i utrzymać swoje treningi na torze. Możesz nawet rozważyć otwarcie konta oszczędnościowego z nagrodami. Pozwoli to na odkładanie ciężko zarobionych pieniędzy na coś wartościowego. Możesz również użyć słoika z nagrodami, aby zaoszczędzić na specjalną wycieczkę lub zakup. Najlepszą nagrodą jest zdrowy i szczęśliwy Ty.

Mam nadzieję, że teraz masz lepszy pomysł na to, jak wdrożyć wyżej wymienione nagrody do swojej rutyny fitness. Utrzymanie motywacji to ciężka praca, ale z odrobiną dodatkowej motywacji, będziesz w stanie ją wykonać. Najlepsze nagrody to te, które są dla ciebie najbardziej znaczące.

Planowanie i wkomponowanie ćwiczeń w swój dzień

Niezależnie od tego, czy masz zajętą pracę, czy po prostu chcesz wkomponować więcej ćwiczeń w swoje życie, istnieje kilka strategii, które możesz wykorzystać, aby wkomponować aktywność fizyczną w swój dzień. Włączenie ćwiczeń do codziennego życia może pomóc w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia i obniżyć ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, takich jak wysokie ciśnienie krwi.

Wybór aktywności, która sprawia Ci przyjemność jest kluczem do utrzymania rutyny fitness. Możesz również znaleźć ćwiczenia, które pasują do Twojego stylu życia, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Możesz również zapisać się na zajęcia grupowe, które pomogą Ci utrzymać się na ścieżce z treningami. Zajęcia to świetny sposób na zdobycie nowych umiejętności i uzyskanie wsparcia potrzebnego do utrzymania motywacji.

Ważne jest również, aby wybrać porę dnia na ćwiczenia. Poranki mogą być wolne dla większości ludzi, więc może to być idealny czas, aby dopasować aktywność fizyczną do swojego dnia. Na przykład, możesz wybrać się na 15-minutowy spacer przed śniadaniem lub poćwiczyć ćwiczenia na podnoszenie ciężarów podczas sprzątania domu. Możesz też wybrać się na malowniczą wycieczkę, przejść się po polu golfowym lub przejechać się na rowerze stacjonarnym.

Jeśli nie lubisz ćwiczeń, trudno będzie Ci się ich trzymać. Wybierz aktywności, które pasują do Twojego stylu życia i poziomu Twoich możliwości. Jeśli jesteś nocną sową, możesz nie być w stanie nadążyć za zajęciami grupowymi o 6 rano. Możesz również włączyć ćwiczenia do swojego dnia, łącząc aktywność fizyczną z innymi czynnościami, np. tańcząc do muzyki podczas gotowania.

Jeśli masz napięty grafik, nadal możesz zmieścić w nim półgodzinne lub 30-minutowe sesje ćwiczeń. Jeśli nie masz siłowni, możesz skorzystać z transportu publicznego, aby dostać się na treningi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *