Jak wykorzystać fitness, aby pozostać młodym

Jak wykorzystać fitness, aby pozostać młodym

Niezależnie od tego, czy jesteś nastolatkiem, kobietą w średnim wieku, czy seniorem, możesz wykorzystać fitness, aby zachować młodość. Ćwiczenia sprzyjają zdrowym organom, mięśniom i żywej skórze. Może również utrzymać twój metabolizm na wysokim poziomie i zapobiec starzeniu się komórek.

Ćwiczenie sprzyja zdrowym organom, mięśniom i żywej skórze

Dobry sen jest oczywistością, ale pewna forma ćwiczeń jest koniecznością, aby utrzymać ciało w najlepszej formie. Codzienny trening to najlepszy sposób na osiągnięcie szczupłej, seksownej sylwetki. Posiadanie zgrabnego zestawu mięśni, które można nazwać własnymi, to dobry sposób, aby czuć się dobrze i z kolei dobrze wyglądać. Jest takie powiedzenie, które sugeruje, że dobry trening poprawi Twój nastrój i poczucie własnej wartości. Ćwiczenia są również dobre dla Twojego serca. Jeśli nie jesteś fanatykiem siłowni, w Twojej okolicy jest mnóstwo darmowych zajęć ruchowych dla wszystkich poziomów zaawansowania i wieku. Zdrowe serce to szczęśliwe serce, a ćwiczenia są jednym z najlepszych sposobów, aby zapewnić, że tak pozostanie.

Szybki spacer może poprawić krążenie krwi, co jest korzystne dla zdrowia Twojego serca. Najlepsze jest to, że jest to również jeden z najlepszych sposobów, aby uzyskać swój groove na. Dzieje się tak dlatego, że ćwiczenia pobudzają krążenie w organizmie, a powstałe w ten sposób endorfiny, czyli hormony szczęścia, są dobre dla Twojej psychiki i opalenizny. Szybki trening przynosi również wymierne korzyści w postaci obniżenia ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. W rezultacie masz więcej energii, lepszy sen i więcej energii. Poza bicepsami, ćwiczenia mogą mieć taki sam wpływ na całe ciało. Szybki spacer może również stymulować Twój mózg. Utrzymanie umysłu i ciała w tip top shape zapewni ci szczęście i zdrowie w dłuższej perspektywie. Tak więc, jeśli jesteś w swoich złotych latach, zdobądź trochę ćwiczeń, nawiązać kontakt z wewnętrznym dzieckiem i cieszyć się na zewnątrz. Będziesz szczęśliwy, że to zrobiłeś. Największym wyzwaniem jest znalezienie czasu, aby to się stało. Być może będziesz musiał przekupić kogoś innego, aby wykonał tę pracę. Ale nagroda będzie tego warta, a ty będziesz nagradzany przez wiele lat. Szybka przechadzka może być najlepszym sposobem na pobudzenie serca i przepływu krwi.

Ćwiczenie pomaga spowolnić starzenie się komórek

Kilka badań wykazało, że ćwiczenie pomaga spowolnić starzenie się komórek. Badania te sprawdzały, jak ćwiczenia wpływają na cechy charakterystyczne starzenia się, takie jak stan zapalny, funkcja śródbłonka naczyń krwionośnych i długość telomerów. Wyniki te mogą pomóc w poprawie zdrowia poszczególnych osób.

Ćwiczenia pomagają spowolnić starzenie się komórek poprzez poprawę biogenezy mitochondriów, zmniejszenie związanego z wiekiem stresu oksydacyjnego w śródbłonku naczyniowym oraz zwiększenie aktywności ochronnych białek regulujących naprawę DNA. Ćwiczenie zwiększa również produkcję IL-6, która hamuje stan zapalny. Aktywuje również transportery GLUT4 w przedziałach wewnątrzkomórkowych.

Badania wykazały, że długotrwałe ćwiczenia pomagają spowolnić starzenie się komórek poprzez aktywację odwrotnej transkryptazy telomerazy. Telomery są jak czapki na końcu nici DNA. Uważa się, że chronią one informację genetyczną podczas podziału komórkowego. Jednak są one szczególnie podatne na pogorszenie się wraz z wiekiem komórek. Długość telomerów jest dobrym wskaźnikiem długości życia.

Badania wykazały, że trening wytrzymałościowy zwiększa aktywność telomerazy i poprawia długość telomerów. Ćwiczenia pomagają również spowolnić starzenie się komórek poprzez zmniejszenie związanego z wiekiem stanu zapalnego. Ćwiczenia poprawiają również funkcję komórek progenitorowych śródbłonka, które są odpowiedzialne za naprawę uszkodzonych tkanek śródbłonka.

Ćwiczenie zmniejsza również sarkopenię, stan związany z wiekiem, który prowadzi do utraty mięśni szkieletowych. Ponadto, zwiększa liczbę krwiotwórczych komórek macierzystych oraz zwiększa liczbę komórek satelitarnych typu II włókien. W dłuższej perspektywie czynniki te zwiększają długowieczność.

Oprócz korzyści dla ciała, ćwiczenia mają pozytywny wpływ na zdrowie mózgu. Badania wykazały, że wysoki poziom ćwiczeń poprawia poznanie i zwiększa funkcje wykonawcze. Ponadto, zmniejsza lęk, depresję i bezsenność. Poprawia również nastrój i zmniejsza szkodliwe skutki stanów zapalnych.

Ćwiczenia mogą również poprawić pamięć i poznanie oraz zmniejszyć częstość występowania choroby Alzheimera. Wykazano również, że zwiększa syntezę neurotrofin, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowego mózgu. Ćwiczenia pomagają również przeciwdziałać senescencji, procesowi starzenia, który powoduje utratę proliferacji komórkowej w odpowiedzi na stres. Ćwiczenia pomagają również zapobiegać utracie chromosomów i translokacji.

Ćwiczenia zwiększają również aktywność AMPK, enzymu komórkowego, który odgrywa główną rolę w skurczu mięśni. Ścieżka ta jest również aktywowana podczas uszczuplenia składników odżywczych.

Ćwiczenia utrzymują metabolizm na wysokim poziomie

Zwiększenie metabolizmu ma kilka zalet, w tym tę oczywistą: spala więcej kalorii. Oprócz ćwiczeń spalających kalorie, możesz utrzymać tempo przemiany materii na wysokim poziomie pijąc więcej wody, jedząc więcej żywności i wysypiając się. Możesz również uzyskać korzyści z ćwiczeń poprzez rozbicie treningu całego ciała na małe segmenty, takie jak bieganie lub jazda na rowerze.

Badanie przeprowadzone przez Michaela Jensena, M.D., w Mayo Clinic sugeruje, że korzyści z ćwiczeń nie ograniczają się tylko do utraty wagi. Mogą one również poprawić zdrowie serca i kości.

Najlepszym sposobem na pobudzenie metabolizmu jest zwiększenie beztłuszczowej masy mięśniowej. Mięśnie spalają więcej kalorii niż tłuszcz, a mięśnie w twoim ciele wymagają dużo energii do pracy.

Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby spalić kalorie, w tym picie kawy, jedzenie większej ilości owoców i warzyw oraz pozostawanie nawodnionym. Ćwiczenia są kluczowym elementem zdrowego metabolizmu. Jest to również świetny sposób, aby zwiększyć swój nastrój i poprawić swoje samopoczucie psychiczne.

Istnieje mnóstwo badań naukowych, które pokazują, jak ćwiczenia mogą poprawić tempo metabolizmu, ale nie chodzi tylko o spalanie kalorii. Najlepszym sposobem na zmaksymalizowanie korzyści płynących z ćwiczeń jest połączenie odpowiednich rodzajów ćwiczeń w swojej codziennej rutynie. Dobrym pomysłem jest również obserwowanie, co wkładasz do swojego ciała. Wszystko zależy od równowagi.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że ćwiczenia są ważną częścią zdrowego stylu życia. Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, czy po prostu pozostać w formie, ćwiczenia są kluczowe. To może zrobić różnicę w swoim ogólnym zdrowiu i utrzymać cię młodszym i zdrowszym przez wiele lat.

Najlepsze jest to, że nie jest trudno znaleźć program ćwiczeń, który pasuje do Twojego stylu życia i budżetu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na członkostwo w siłowni, skorzystasz z zajęć fitness w lokalnym centrum społecznościowym, czy też pobiegasz po okolicy, możesz czerpać korzyści z ćwiczeń bez zbędnego wysiłku.

Z wiekiem Twój metabolizm zwalnia. Ale nie jest jeszcze za późno, by odwrócić ten trend. Możesz to zrobić, dokonując całkowitej zmiany stylu życia.

Ćwiczenia poprawiają pamięć

Osoby, które pozostają aktywne, mają mniejsze ryzyko demencji. Ćwiczenia fizyczne pomagają zwiększyć przepływ krwi do mózgu i zwiększają ilość substancji chemicznych, które chronią mózg przed uszkodzeniami związanymi z wiekiem. Do tych substancji chemicznych należy BDNF, który zwiększa zdolność mózgu do przechowywania i przywoływania informacji. Ćwiczenia poprawiają również nastrój, sen i poziom stresu. Ćwiczenia pomagają również zapobiegać zwyrodnieniu hipokampa, które jest częstą cechą związanego z wiekiem pogorszenia funkcji poznawczych.

Badania pokazują, że regularne ćwiczenia poprawiają pamięć i sprawność u starszych osób dorosłych. Wzmacnia również mięśnie i kości w organizmie, zmniejszając ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i demencji. Badania stwierdzają również, że zwiększa zdolność uczenia się i koncentracji, poprawiając zdrowie psychiczne.

Autorzy badania przeprowadzili przegląd systematyczny i metaanalizę badań, w których oceniano wpływ ćwiczeń fizycznych na pamięć roboczą u starszych dorosłych. Uwzględnili badania z sześciu elektronicznych baz danych. Badacze połączyli wyniki z łącznie 36 badań i przeanalizowali je w celu określenia wielkości efektu. Wielkość efektu została obliczona na podstawie średniej zmiany w wyniku pamięci od wartości wyjściowej do post-testu, odchylenia standardowego średniej zmiany oraz liczby uczestników w każdej ocenie.

Badacze odkryli, że trening ćwiczeń aerobowych był związany ze zwiększoną pamięcią i pamięcią przestrzenną u starszych dorosłych. Badacze odkryli również, że ćwiczenia fizyczne zwiększyły rozmiar przedniego hipokampa.

Ponadto badacze odkryli, że ćwiczenia fizyczne są bezpiecznym, niedrogim i skalowalnym rozwiązaniem w celu poprawy pamięci i sprawności fizycznej u starszych dorosłych. Ćwiczenia fizyczne, takie jak chodzenie, wzmacniają ciało i zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera i innych problemów zdrowotnych. Badacze stwierdzili również, że trening ćwiczeń aerobowych korelował z wolniejszym pogarszaniem się stanu hipokampa.

W badaniu przeprowadzonym w UT Southwestern stwierdzono, że ćwiczenia fizyczne mogą poprawić pamięć i sprawność u starszych dorosłych. Badacze zmapowali zmiany w mózgu po roku treningów aerobowych. Badacze stwierdzili, że grupa ćwicząca wykazała 47 procentową poprawę w wynikach pamięci. Stwierdzili również, że grupa ćwiczeń fizycznych wykazała wzrost mózgowego przepływu krwi do regionów pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *